خمیده دانشجو ایرانی دانشجو مهندسی کانادا

خمیده: دانشجو ایرانی دانشجو مهندسی کانادا دانشگاه دانشگاه پیاده رو پیاده روی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات امیر حاج رضایی ، شفر پیرو مکتب «گواردیولا»

استقلال در دربی 86 از عامل مهمی برخوردار بود و آن اعتماد به نفس بود، چیزی که پرسپولیس نداشت. شاید آنها با خودشان فکر می کردند که بازی را می برند و مراسم خ

امیر حاج رضایی ، شفر پیرو مکتب «گواردیولا»

شفر پیرو مکتب «گواردیولا»/ امیر حاج رضایی

عبارات مهم : فوتبال

استقلال در دربی 86 از عامل مهمی برخوردار بود و آن اعتماد به نفس بود، چیزی که پرسپولیس نداشت. شاید آنها با خودشان فکر می کردند که بازی را می برند و مراسم خوش حالی قهرمانی می گیرند و این عنوان به آنها استرس وارد کرده بود.

البته اینها همه حدس و گمان هایی است که خیلی نمی شود به آن استناد کرد. ولی آنچه در داخل زمین مشخص بود، اینکه نیمه اول کاملاً به استقلال تعلق داشت. این جریانی است که جهت نخستین بار به وسیله گواردیولا جرقه اش در فوتبال زده شد و حالا تأثیرات خود را در فوتبال ما هم می گذارد. او زمانی که سرمربی بارسلونا بود، گفته بود که اگر یک روزی نتوانم قدرت مالکیت توپ را در تیمم اجرا کنم، مربیگری را کنار می گذارم. این به آن معناست که اساس موفقیت یک تیم، گرفتن توپ از حریف و مالکیت آن است.

چرا که حریف بدون توپ، خطرناک نیست. به این ترتیب، نیمه اول در اختیار استقلال بود و آنها قبل از اینکه در آخر نیمه اول گل بزنند، باز هم وقت هایی داشتند که از دست دادند ولی در مقابل، پرسپولیسی ها پاس های اشتباه می دادند و به عنوان مثال شجاع خلیل زاده 9، 8 پاس غلط در نیمه اول داد. این موضوع، بخصوص در خط میانی مشهود بود. ولی شفر روی این مهم کار کرده بود و بازیکنانش می دویدند و این نشان می داد که او از مکتب گواردیولا پیروی می کند. بخصوص هنگامی که که در صحبت هایش می گفت بازیکنان پرسپولیس زیر توپ می زدند.

امیر حاج رضایی ، شفر پیرو مکتب «گواردیولا»

نکته دیگر این که استقلال در این بازی طراح داشت. سرور جپاروف، درها را جهت استقلال باز می کرد. شاید پرسپولیسی ها بگویند مسلمان پاسور خوبی است ولی سطح جپاروف خیلی بالاتر است و استقلال در هافبک دفاعی هم بهتر عمل کرد.

پرسپولیس در نیمه دوم ترمیم شد و این ناشی از محیط زیست مسابقه بود ولی استقلال در این نیمه هم توانست خود را حفظ کند. برانکو در مصاحبه اش گفته من با تیمم زندگی می کنم و می دانم چه بازیکنی آماده است یا نه. او تصمیم نداشت ببازد و جهت همین ترکیب تیمش را 60 به 40 دفاعی چید ولی باید این را به یاد آورد که تیم او دو سال پیش با تفاضل قهرمان نشد. در لیگ قبل قهرمان شد و حالا هم در آستانه قهرمانی هست. در کل، پرسپولیس نسبت به بازی های قبلی اش، ضعیف تر بود ولی باید به این توصیه توجه داشت که این تیم قهرمان کشور عزیزمان ایران است و خیلی باید اتفاق های عجیبی بیفتد که در این فصل قهرمان نشود. بنابراین نباید یک شبه برانکو را فاقد ارزش های فنی بدانیم. دربی 86 از جهات مختلفی جز پرسشها فنی هم قابل ارزیابی است.

اتفاقات ناخوشایندی هم در این مسابقه و جلوی چشم اینفانتینو، مدیر فیفا افتاد که می تواند موضع سعودی ها را تقویت کند؛ اینکه به بشار رسن یا بازیکنان دیگر وقت زدن کرنر، اشیایی پرتاب شود، اصلاً کار خوبی نبود.

من در جلسه ای که اینفانتینو صحبت می کرد، بودم. او به مسأله عدم دخالت سیاست در فوتبال اشاره می کرد ولی چون صحبت بود، نمی شد این سؤال را مطرح کرد که آقای رئیس! ما به کشور سوم ارجاع داده شده است ایم و محل میزبانی مان را هم نمی توانیم خودمان گزینش کنیم و به جای دوحه یا ترکمنستان، باید در مسقط بازی کنیم که به عربستان نزدیک است.

استقلال در دربی 86 از عامل مهمی برخوردار بود و آن اعتماد به نفس بود، چیزی که پرسپولیس نداشت. شاید آنها با خودشان فکر می کردند که بازی را می برند و مراسم خ

در این جلسه، اینفانتینو راجع به حق پخش هم صحبت کرد و با ترساندن اعلام کرد که اگر این مسأله حل نشود، دیگر به کشور عزیزمان ایران نمی آید. مسأله مهمی که نمی توانم از آن عبور کنم، راجع به خواسته بانوان که نیمی از جامعه هستند، هست. منظورم عنوان حضور بانوان در ورزشگاه هست، با توجه به موجی که راه افتاده، امیدوارم نمایندگان محترم مجلس کمک کنند و راه حلی اندیشیده شود تا بانوان هم بتوانند در ورزشگاه ها حضور داشته باشند.

روزنامه ایران

واژه های کلیدی: فوتبال | قهرمان | استقلال | پرسپولیس | پرسپولیس | گواردیولا | از اینکه در | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs